• Decembar 08, 2019, 06:54:19 posle podne
Sivac
21 gostiju, 1 korisnik

Autor Tema: SIVAČKA SLAVA  (Pročitano 594 puta)

Van mreže pitalica

• VIP
  • Reputacija: +29/-3
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.0.10 Firefox 3.0.10
SIVAČKA SLAVA
« poslato: Maj 22, 2009, 05:08:44 posle podne »

Danas je u Sivcu crkvena slava i gle čuda: kiša nije padala! Doduše, još nije kasno... Slava kao slava uvek je lepa, a najviše joj se raduju deca. Da li su se ove godine radovali kao i prethodnih – to morate pitati njih, svakoga ponaosob. Jer, primetila sam: jedni su kupovali i što žele, i što ne žele, drugi su kupili samo ono što najviše žele, a treći su samo želeli. Tih trećih, bilo je, izgleda, najviše. Meni su baš oni bili i najlepši, i najdraži, i najsimpatičniji, pa sam im kupila po sladoled. Po njihovoj želji. Od svih ''djakonija'' koje su bile na ponudi, najviše je tražen sladoled! Ne bi me to čudilo da ne znam da od svih ''djakonija'' sa pomenute ponude, jedino sladoled u Sivcu možete kupiti svakog dana. Orasnica, ćetenih alvi, kretoša, svilenih, gumenih i paprenih bombona, jagodica i bobica na merenje, štolverki i slično - nema u Sivac. Licideri ili licitari (već kako hoćete), to donose samo za praznik. Ja sam učinila što je bilo u mojoj moći – a vi sami izvucite zaključak. Nije teško... Ustvari, bilo mi je veoma teško...

Gde li su ta deca?

sivacki DRUM forum

SIVAČKA SLAVA
« poslato: Maj 22, 2009, 05:08:44 posle podne »